O nás

Balkon 2018

12. září 2018 v 20:15 | Zelenímazlíci
Na našem balkoně to často vypadá, jak v botanické zahradě.
Zde je jeden z letošních záběrů.

Naše květinová "sbírka"

26. července 2015 v 16:22 | Zelenímazlíci
Seznam květin jejichž fotky se tu časem objeví. Některé z nich máme jen jeden rok (macešky), další každý rok obnovujeme (petunie) a některé úspěšně žijí řadu let (žlutému ibišku je nějakých 15 let, většinu orchidejí již máme déle než 3 roky).

Zvláště u petunií kupuji stejné odrůdy rok co ro a to především černou a černou se žlutou hvězdou. Letos se poprvé pokusím černou udržet na živu přes zimu, když vím, že je lze pěstovat i v pokojových podmínkách.

Dost řečí - vzhůru na seznam :-)

Africká fialka - cca 30 odrůd
Begonie - 2 odrůdy
Gloxinie - 3 odrůdy
Hyacint - cca 5 odrůd
Chodící kosatec - 1 odrůda
Ibišek - 6 odrůd
Lilie - 5 odrůd
Narcis - cca 5 odrůd
Tulipán - 1 odrůda
Petunie a Crazytunie - cca 8 odrůd

Dále se najde třeba kroton, dva druhy palem, řada netřesků a rozchodníků, různé kaktusy, voňavé pelargonie, angínovník a rýmovník atd.
U některých rostlin znám i jména odrůd - zvláště u mých nejoblíbenějšíc afrických fialek a Crazytunií se odrůdy snažím sledovat - u jiných ne a dělím je vlastně jen podle barev květů (ibišky).

Snad se vám fotografie budou líbit.

Vítám Vás

21. července 2015 v 18:59 | Zelenímazlíci
Vítám Vás na mé webové stránce věnované fotografování květin.
Převážná část mých "modelů" patří mojí mamce, která mi je vždy k focení ráda poskytne, ale najdou se zde i květiny, které pěstuji já,moje kolegyně v práci nebo které jsem fotila v botanické zahradě apod.

Krom toho zde budou, alespoň okrajově i mé další zájmy - korálkování, tebagfolding a recepty na pečené i nepečené sladkosti a na různé saláty.

Krom tohoto blogu mám ještě jeden - crazyafoto.blog.cz. Tam jsou prozatím některé mé další zájmy, ale přesunu je sem. První blog chci věnovat čistě mému jorkovi Crazymu a fotografování zvířat.

Tento blog tvořím hlavně pro mé přátelé a kolegyně, které mají květiny také moc rády - však to patří k naší práci :-)
Sice bych mohla někde udělat jen takovou galerii, ale u blogu se mi líbí to, že k fotkám mohu i něco dopsat - kde jsem já nebo mamka ke květině přišla, jak ji pěstuji atd.

I když je blog svým způsobem koncipován hlavně pro známé, budu ráda, pokud se zalíbí i náhodným návštěvníkům a budou se sem rádi vracet.

Přejeme pěkné počtení
Jana Š a Zdeňka Š

 
 

Reklama